Uzimanje i trajanje djelovanja
Kako uzimati acetilsalicilatnu kiselinu?
ASA je djelatna tvar koja se obično uzima peroralno, odnosno kroz usta. Hoće li se uzimati u obliku tablete, mikrogranulata ili šumećih tableta, ovisi o pacijentovim preferencijama oblika doziranja.
Koliko dugo aspirin® djeluje?
Tableta proizvoda Aspirin® djeluje brzo: blaga do umjerena bol ublažena je otprilike 17 minuta nakon uzimanja.
Ako se bol ponovo pojavi, odrasli i adolescenti u dobi od najmanje 16 godina ponovo mogu uzeti jednu do dvije tablete nakon minimalnog intervala od četiri sata. Ne smije se premašiti maksimalna dnevna doza od 4.000 grama acetilsalicilatne kiseline, što je naprimer 8 tableta Aspirin® 500 mg ili 10 tableta Aspirin® Plus C.